Marry My Husband / Kocamla Evlen Webtoon İnceleme

15 Eyl 2023

İngilizce Adı: Marry My Husband 
Türkçe Adı: Kocamla Evlen
Cilt Sayısı: ----
Bölüm Sayısı: 57 +
Türü: Fantastik, Romantik, İntikam
Yazar / Çizer: jungsojak, LICO studio
Statü: Devam ediyor.
Çeviri Durumu: Bilinmiyor.
Kore Manhwa / Webtoon serisi

Hala güncel olarak devam etmekte olan bu Manhwa başlarda çok heyecanlı başlıyor ama sonra zaman döngüsünde geçmişe gidince aşırı rutin ve monoton bir hale geliyor. Bence bu kadar iyi bir kurgu uzatmak için böyle harcamamalıydı. 15 - 16. bölüme kadar öyle ağır ki esas oğlan bile kurtarmıyor. Ayrıca esas karakterimiz Jihyeok Yu hatrına okuyorum şu mangayı. Yazarın ele aldığı ama ortaya çıkarmakta çok zorlandığı bir karakterden esas oğlana geçiş yaşıyoruz resmen. Aslında olayların akışı ve kızın başına gelenler insanda intikamını alırken olanları okuma isteği oluşturuyor. Ama yazar o kısımlara varana kadar ben şiştim. Neyse, çok beğenmesem de ileride epey açıldı şimdi keyifle okuyorum. 

Kang Jiwon 3 veya 6 aylık ömrü kalmış, kanser hastası 37 yaşında genç bir kadındır. Hayatının son birkaç ayını hastanede geçirir ve berbat bir kişiliğe sahip olan kocası Jiwon'un telefonlarını açmaz, hastane masraflarını ödemez. Jiwon çaresizce hastaneden çıkar ve evine gider... Jiwon eve gittiğinde kocası ve bir zamanlar en yakın dostu olan kadını aynı yatakta o öldükten sonra elde edecekleri özgürlüğü ve parayı konuşurken bulur! Bütğn konuşulanları duyan Jiwon hem kocası Minhwan'a hem de arkadaşı Sumin'e tepki gösterirken kocası tarafından darp edilir ve orada ölür.

İşte hikâyemiz de tam olarak burada başlar. 
Kader Jiwon'dan yana olur ve Jiwon bir anda on yıl öncesine geri döner. Sağlıklı, genç, güzel ve çalışkan Kang Jiwon gelecekte başına gelen her şeyi hatırlayan haliyle 10 yıl öncesine geri dönmüştür. Önce durumu idrak etmekte zorlansa da sonra kendisine sunulan bu şansı değerlendirmeye karar verir. Çünkü babasına bir söz vermiştir ve bunu tutmakta kararlıdır: "Çok güzel bir hayat yaşayacaktır." 



"Çok güzel bir hayat yaşayacağına söz ver bana..."

"Bu babamın bana son hediyesi olmalı.
Peki baba. Çok güzel bir hayat yaşayacağım..."



Hayatını yeniden şekillendirmek ve kaderini değiştirmek için eline geçen bu fırsatı değerlendirmeye çalışan Jiwon bir yandan da intikam planını uygulamaya ve gelecekte ne kadar berbat bir insan olduğunu bildiği kocası ile arkadaşı Sumin'i bir araya getirmeye karar verir.

Bu arada ise eski Jiwon'un asla farkına varmadığı gerçek aşkını da yanı başında bulur...

Şimdi hem çok güzel bir gelecek yaşamak için kaderini değiştirmeye çalışacak hem de kendisine hayatı zindan eden kocası ve dostundan intikam alacaktır! 

---

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederim.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS