Sen Kimseyi Sevemezsin | Karen Hawkins >>Yorum

7 Nis 2013
SEN KİMSEYİ SEVEMEZSİN || KAREN HAWKINS

Uzun zamandır historical romance okumamıştım. Bu kadar ara üzerine bu kitap çok iyi geldi.Espirili, akıcı ve değişik bi' kurgusu olmasının yanı sıra ilk okuduğum Karen Hawkins kitabıdır.Gerçi, zaten yazarın ülkemizde çıkan 3 kitabı mevcut ve bunlarda farklı serilerin farklı kitapları ne yazık ki. Sen Kimseyi Sevemezsin'de MacLean Curse serisinin son kitabı. Ama yine de okunması gereken bir kitap olduğunu düşünyorum.Zira ben çok eğlenerek okudum. Özellikle de bu aralar historcal okumadığımı düşünürsek harika gitti. Kadın karakterimiz Fia'nın şen şakrak yapısı kitaba bambaşka bir tat vermiş.Yazarın uslubu da oldukça ilgi çekiciydi.Espirili yaklaşımlarıyla kitaba yer yer oldukça eğlenceli bir tat vermiş.

Tek sıkıntım ve rahatsızlığım kitabın çevirisinden oldu. O da ne yazık ki, kitabımızın geçtiği zaman uymayan tabirlerin kullanılmasından kaynaklanıyor. Biraz sokak ağzı çevirisi vardı gibi geldi bana.Aslında çeviri de kitaba -espirileri bakımından- oldukça tat vermiş fakat işte bazı kısımlardaki tabirlerde "Bu dönemde ! Nasıl yani?" tepkileri verdirmedi değil.Yine de, espirili zekice kurgulanmış ve eğlenceli bir kitaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Canınız sıkıldığında veya elinizdeki kitap bunalttığında araya alabileceğiniz bir çerezlikti...

Konumuzdan bahsetmem gerekirse;

Fia MacLean , -MecLean Klanının Lider Duncan'ın çatlak yeğeni - kendi evinden hırsız gibi kaçmaya ve Londra'ya varıp orada (kendisi bir tiyatro oyunu yazarıdır bu arada) yazdığı oyunları Kraliçe Elizabeth'e sunmak gibi çılgın bir fikre sahip olduğu içinde gecenin bir yarısı kalenin camından kaçmaya kalkar. Kaçmakta kaçmak yani. Gece gece kader bu ya, kendisi kaçmaya çalışırken bir hırsız da eve girmeye çalışır. Vee, kader ağlarını örer. Fia'mız bu hırsızın bir İngiliz olduğunu anladığı andan itibaren adamı kafalamaya ve Londra'ya giderken onu da yanına almasına ikna etmeye karar verir.Amma velakin hırsızımız bu kadar kolay oltaya gelmeyecektir.

Hırsız dememe bakmayın siz. Hırsızımız da İngiltere'nin sayılı asillerinden birisidir.Yani, tam adı ve unvanıyla  Rotherwood Kontu  Thomas Wentworth'tur. Ve Thomas, iş üzerindeyken yakalandığı -daha doğrusu başına sardığı- bu çılgın kız yüzünden hayatı resmen tepe taklak olur. Fia'nın şen şakrak halleri Thomas'ı ona çeker ama zavallım kızımız bir hırsız dahası bir metres sanınca ve kendisini bir Leydi ile oynaşırken bulunca tüm hayatı bir anda değişiverir...Sevgili Rotherwood Kontu için kimseye güvenmek yoktur ve bu babasının beynine kazıdığı "Kimseye güvenme!" öğütleriyle öyle bir gelişmiştir ki, en güvendiği insan için bile "Acaba?" demekten kendisini alamaz. Vee, bir eşe hele ki Fia gibi bir eşe güvenmek daha da zordur. Doğal olarak kitabımızın aldığı Sen Kimseyi Sevemezsin ism die bu kısımdan ötürü cuk oturmuş gibi duruyor. Hoş, Thomas ilk gördüğü anda aşık oluyor o da ayrı mevzu da :D

Yalnız kitabın İskoçya'dan Londra'ya doğru yola çıktıklarındaki bir gemi bölümü var. Sayelerinde gemi, kaptan vb içerikli kitapları bir süre okuma isteğim diplere gömüldü. Ne yolculukmuş birader varmaları ktiabın yarısını buldu. Hatta fazlasını bile. :D Vardıktan sonra çok çabuk bitti de kitap. Mekanını gemi olarak ele alabiliriz sanırım. Her neyse. Kısacası eğlenceli bir kitaptı. Okunması tavsiye edileceklerden.. Keyifli okumalar dilerim.


MY RATING:


2 yorum:

 1. Ya bu yazarın kitapları seri mi?Seri ise sırası nasıl,hele bi yaz,rica edecem.Bulamadım da hiç bir yerde. :/ Teşekkürler. :)

  YanıtlaSil
 2. Karşık bastılar bu seriyi ama sıralaması şöyle;

  1-Artık Benimsin
  2-İskoçya'ya Sevgiler
  3-To Catch a Highlander(Çıkmadı)
  4-Sleep in Scotland(Çıkmadı)
  5-The Laird Who Loved Me(Çıkmadı)
  6-Sen Kimseyi Sevemezsin

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS