Soredemo Sekai Wa Utsukushii | Anime Tanıtım

21 Tem 2014


Orijinal Adı: Soredemo Sekai Wa Utsukushii 
İngilizce Adı: The World is Still Beautiful
Türkçe Adı: Dünya Yine De Güzel.
Kategori: TV Serisi
Türü: Romantik, Fantastik, Komedi, Macera
Bölüm Sayısı: 12
Yayın Tarihi: 6 Nisan 2014
Fansub Durumu: Var.

Konusu:

Bu animeye geçen gün merakımdan başladım. Açıkçası ilk bölüm güzeldi ve ikincisine büyük bir hevesle atıldım ama ikinci bölümün o ilk 5 dakikası ve Livius'u gördüğüm o da an gözlerimin önünden gitmiyor. Hayır, beklediğim başka bir şeydi. Bu animenin mangasından da habersiz olduğum için Güneç Krallığı'nın Lordu'yla ilgili söylentileri de ele alınca beklediğim kişinin bir çocuk olmadığı kesindir. Neyse. İşte o ilk anki şaşırmayı atınca anime çok eğlenceli ve güzel bir seri geldi gözüme. Hatta Noragami'yi izliyordum ki, onu bırakıp buna sarmama sebep oldu. O kadar yani.

Gerçekten iyi güldüm bu animede. Kesinlikle bir bakmanızı öneririm.

Yağmur Krallığı'nın dört kız kardeşinden en küçükleri olan Prenses Nike, Güneş Krallığı'nın acımasız, zalim ve yaşlı lorduyla evlendirilmek için yollanır. Kızımızın başına yolda epey bir şey gelir ama o inatla Güneş Kralı'nı görene kadar pes etmeden devam eder ve nihayetinde ikinci bölümde amacına erişir. Erişmek de ne erişmek yani. Nike karşısında bir "erkek" beklerken aslında Güneş Kralı'nın bacak kadar bir çocuk olduğunu gördüğü an kızda kayış kopar.
Krallığından buraya kadar bunca yolu bir bücür ile evlendirilmek için geldiği yetmiyormuş gibi bir de karşısındaki bücür kendisinden "Yağmur" yağdırmasını ister. Çünkü Güneş Krallığı'na yağmur yağmaz. Küçük Bey de sürekli Güneş görmekten sıkılınca kendince bir karar verip Yağmur Krallığı'nın kızlarından biriyle evlenip onun gücüyle arada krallığa yağmur yağdırmak ister.Tabii yaş tahtaya basar. Zira Nike onun kontrol edebileceği bir kız değildir. İçinden gelmediği hiçbir şeyi yapmaz. Kısacası kıza hükmetmesi çok zor. Kızımız çok içten, sıcak, samimi ve iyi yürekli bir kızdır. Öyle ki tanışalı daha yirmi dört saat olmadan Livius'un kalbinde bir yer bile edinir. Tabii arada kızımızın Livius için "Gözleri çocuk gibi bakmıyor," demelerine inanarak sonunda çocuğun içinden başka bir şey çıkmasını bekliyorum. En azından beklemek istiyorum. Çünkü bu "çocuk" görüntüsü bana bile tuhaf geldi. Yaşından büyük işlerle uğraşıyor bizim bücür. :D3 yorum:

  1. Bu aralar izleyecek bir şeyler arıyordum. Bu yazıyı okuduğum iyi oldu. Bu animeye bakayım, bakalım.

    YanıtlaSil
  2. Çok komik ve bir çırpıda izleyip bitirebileceğin bir anime. Aslında Livius'un böyle kısa boylu bir çocuk olmasını pek bir yadırgadım ama alışınca çok da takılmıyorsun. :D

    YanıtlaSil
  3. 2. sezonu felan olcak mı bilginiz var mı ?

    YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS