GÖNÜL SESİ // SHERRYL WOODS

30 Ara 2012Kitaptan Alıntı
''Bazen kafamda hâlâ müziği duyabiliyorum, inanabiliyor musun?'' dedi Allie, yüzünde büyük bir kederle. ''Ve en çok neye yanıyorum biliyor musun?''
Ricky başını iki yana salladı.
''Senin sesini hiç duyamayacağıma...''
Ricky gözyaşlarının, göz pınarlarını yakmaya başladığını hissetti. ''Oh, querida, sen önemli olan herşeyi duyabiliyorsun..''KONUSU:

Duygusal yanı ağır basan , güzel ve romantik bir kitaptı. Okurken su gibi akıp gitti. Harlequin Yayınları gerçekten yayımlayacak kitaplarını çok iyi seçiyorlar. Bu kitabı bir aydır elimde tuttuğuma inanamıyorum. Bir elime aldım birkaç saat içinde bitti.Yazarın okuduğum ilk kitabı ama dilini çok beğendim. Sanırım sık sık takip edeceğim. 

Kitapta Allie (Allison) , üniversite çağlarındayken geçirdiği bir hastalıkta duyma yetisini kaybetmiştir ondan sonrada kendisini Miami'de kendisi gibi çocuklara eğitim vermeye adamıştır. Sahilde yaşadığı evinde bir fırtına sonrası enkaz altında kalır ve kendisini kurtarmaya gelen itfaiyeci Ricky'ye aşık olur. 
Kitapta Ricky ve Allie arasında gelişen aşk ve kızın duyamamasına rağmen dudak okuyarak kurduğu iletişim öyle güzel aktarılmış ki , okurken çok etkilendim. Bazı kısımlarda gözlerim bile doldu. Ki en çok da alıntı ettiğim yerde ağladım. 
Ricky'nin Allie'ye ses olduğunu söylesem abartmış olmam.Bu kitabı yorumlayarak değil de okuyarak anlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Kesinlikle okunması gereken bir kitap...

MY RATING:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederim.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS