Mabet || Sarah Fine [Ön Okuma&Çekiliş] Ön Okuma Partisi

18 Oca 2014


Ön Okuma Partimizin de son kitabına denk geldik. Sıradaki kitabımız Sarah Fine'dan MABET. Kitabımızın ön okumasının ilk partisi dün Tuğçe'nin Kitaplığı'nda yayınlandı. Bugün ise ikinci kısmı ile devam ediyoruz. Her zamanki gibi önce kitap tanıtımımız hemen ardından da Mabet ön okuma ve çekiliş geliyor. Kitabımızı ben de en az sizin kadar merak ediyorum. Buyun bakalım neymiş bu MABET beraber görelim.


Bir önceki kitaplarımızın ön okumaları da devam ediyor.  Sevecek Biri isimli kitabımız için aşağıdaki partilere tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz.


Sevecek Biri || Part#1 : Tuğçe'nin Kitaplığı
Sevecek Biri || Part#2 : Anime ve Kitap Sever
Sevecek Biri || Part#3 : Yorum Durağım
Sevecek Biri || Part#4 : Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi


Sessiz İntikam || Part#1 : Tuğçe'nin Kitaplığı
Sessiz İntikam || Part#2 : Anime ve Kitap Sever
Sessiz İntikam || Part#3 : Yorum Durağım---Kitap Tanıtım---

“Planım : Şehre gir. Nadia’yı al. Bir çıkış yolu bul. Bu kadar basit.”
Bir hafta önce on yedi yaşındaki Lela Santos’un en iyi arkadaşı Nadia intihar eder. Oysa bugün, uğurlama merasiminin ters gitmesi sayesinde Lela cennette, uzaktaki büyük kapılarla çevrili şehre, cehenneme bakıyordur. Karanlık ve yolunu şaşırmış yaratıklarla dolu olan İntihar Kapıları’ndan kimse kendi isteğiyle geçmez. Ama Lela herhangi biri değildir, en yakın arkadaşının ruhunu kurtarmaya kararlıdır – kendi ahiret hayatını feda etmek zorunda kalsa bile.
Lela, Nadia’yı bulmaya çalışırken bu karanlık şehrin uçsuz bucaksız sokaklarında devriye gezen muhafızlara yakalanır. İçlerinde insana en yakın olan liderleri Malachi, diğerlerinden tek bir nokta dışında farklıdır: ölümcül etkileyiciliği. Lela ile tanıştığında Malachi de kendi planını yapar: Nadia’yı geride bırakmak pahasına bile olsa Lela’yı şehirden çıkar. Çünkü Malachi, Lela’nın bilmediği bir şeyi bilmektedir: Bu karanlık şehir Lela’nın hayatını geçirmek zorunda kalacağı en kötü yer değildir. Malachi, onu bu kaderden uzak tutmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Mabet || Sarah Fine ön okuma ilk partisi için; Mabet || Ön Okuma 'ya tıklıyoruz.


Başını ileri geri salladım. “Senin şu züppe mafya özentisi ha­reketlerin beni hiç mi hiç etkilemiyor. Karşıma çıkarsan ağzına sıçarım, bilmiş ol. Bana yardımcı olmaktan hoşlanacak birkaç Providencelı arkadaşım bile var. Onlarla tanışmak ister misin?”
Aslında Providence’dan arkadaşlarımın olduğu yoktu. Ama benim namıma sahipseniz ve bu cins bir çocuğa “Providencelı arkadaşlarınız” olduğunu söylerseniz tek bir şey düşünebilirler: Latin Kralları, tatlım. Madem klişelerle uğraşıyorum, niçin arada sırada bunu kendi lehime kullanmayayım?
Kirli Pantolon kafasını salladı. Gözlerimin içine bakmadı ki bu pes etmediği ve bir dahaki sefere bana arkamdan saldıracağı anlamına geliyordu. Birden yorularak saçını bıraktım.
“Seni duydum. Sen şu RAIE’nden yeni çıkan kızsın, değil mi? Bu da göz hapsindesin demek.” Ayağa kalkarken ağzından tükürük damlacıkları dökülüyordu. “Bil bakalım ne olacak? Oraya geri gidecek—”
“Hayır, gitmeyecek,” deyiverdi kız. Onun orada olduğunu ne­redeyse unutmuştum. “Eğer olanları birine anlatırsan o tatlı du­daklarımla dosdoğru müdürün odasına gider, beni taciz ettiğini söylerim. Sonra kim RAIE’ne düşüyormuş, görürüz.”
Bu kızı sevmeye başlıyordum.
Kirli Pantolon sustu. Beni ona saldırmakla suçlarsa herkes ona inanacak olsa bile kız bana arka çıkarsa kimse onu kale almazdı.
“Arkanı kollasan iyi edersin, kaltak.” Arkasını dönüp okula doğru hızlı hızlı uzaklaştı.
Kız bana döndü. O kadar rahatlamış görünüyordu ki yere dü­şecek sandım. Titreyen elini bana uzatarak, “Çok teşekkür ede­rim,” dedi. “Ben Nadia Vetter.”
Bu öyle resmi bir hareketti ki neredeyse kahkaha atıp her şeyi mahvedecektim. Onun yerini elini sıktım. “Lela Santos,” diye yanıtladım. “Önemli değil. Ben de sana teşekkür ederim.”
Zil yine çaldı ve ben bir of çektim. Nadia başını yana eğdi. “Ders ne?”
“İngilizce. Bakayım—” Cebimden buruşuk ders programımı çıkardım. “Hoffstedler ile galiba.”
Kâğıda eğilip sınıf numarasına baktı. “Koridorun sonunda Ta­rih 1 dersim var. Gel. Seni sınıfa götüreyim.” Okulun kapısına doğru gitmeye başladı, sonra durup omzunun üzerinden geriye baktı. “Gelmiyor musun? Seni ben götürsem daha iyi olur. Geç kalışını benim üzerime atarız.” Gülümseyişi içtendi. “Beni her zaman affederler.”
Bu tiki kızın bana şöyle bir üstünkörü teşekkür edip sonra yokmuşum gibi davranmasını beklerken, bana nasıl da gerçek­ten iyi davranıyor oluşunu anlamaya çalışarak ağzımı birkaç kere açıp kapadım. Sonunda doğru kelimeleri seçmeye çalışmayı bı­rakıp onu okula doğru takip ettim.
Warwick Lisesindeki ikinci günümde okulun kraliçe arısı için cehenneme gideceğimi söyleseniz size inanırdım.
Ve diğer kitaplar, diğer günler… kısacası program!!!
Secevek Biri – Addison Moore | 15 – 19 Ocak
1.Gün: Tuğçe’nin Kitapligi
2.Gün: Anime ve Kitap Sever
3.Gün: Yorum Durağım
4. Gün: Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
5.Gün: Kördüğüm Hayaller
Sessiz İntikam – Laura Landon | 16 – 20 Ocak
1.Gün: Tuğçe’nin Kitapligi
2.Gün: Anime ve Kitap Sever
3.Gün: Yorum Durağım
4. Gün: Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
5.Gün: Kördüğüm Hayaller
Mabet – Sara Fine  | 17 – 21 Ocak
1.Gün: Tuğçe’nin Kitapligi
2.Gün: Anime ve Kitap Sever
3.Gün: Küçük Kızın Büyük Kütüphanesi
4. Gün: Yorum Durağım
5.Gün: Kördüğüm Hayaller


7 yorum:

 1. merhaba..şartları tamamladım.umarım şans benden yanadır:))

  YanıtlaSil
 2. herkese bol şans

  YanıtlaSil
 3. Farinelli Yılmaz18 Ocak 2014 22:33

  :) bol şans

  YanıtlaSil
 4. Betül McAlister19 Ocak 2014 09:50

  herkese bol şans :)

  YanıtlaSil
 5. fikriye betül erdem19 Ocak 2014 12:07

  Katıldım :)

  YanıtlaSil
 6. bol şans hrkse :)

  YanıtlaSil
 7. katıldım :D

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederim.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS