Efsanem Boys Over Flowers'ın Ölümü :(

18 Haz 2013

Türk Versiyonu -___-
Ölümsüzler <3
Ay, şu anda hayattan soğudum ya !! Bu yukarıda gördüğünüz, elleri ceplerde mahalle kabadayıları var ya; -benim- efsane animelerimden Hana Yori Dango'nun Kore uyarlaması olan BOF(Boys Over Flowers)'un Türk uyarlaması için seçilen F4 grubu imiş!

Duy ama inanma cinsinden.Evet, biliyorum. Şu anda bu diziyi seven tüm Kore Fanlarının ne halde olduğunu gözümde canlandırabiliyorum.Allah'ım bari cast seçimini adabına uydurur insan değil mi yahu ? Bunlar resmen hapishane kaçkını !Buradan çıkarabileceğimiz sonuç BOF'un bizim Türk yapımcıların elinde gireceği kalıpla bizi tüm dünyaya rezil edecek bir şey çekecekleri oluyor.
Oturup dizinin geleceği hale mi ağlasam seçtikleri castlara mı bilemedim yahu. Bu malzemeden nasıl bir şey çıkarma peşindeler, meraklardayım ?! Cidden beterin beteri de oluyormuş yaw. Daha önceleri Hana Yori Dango'nun BOF'un yanında halt ettiğini Japonların sadece animeye yönelmeleri gerektiğini düşünürken, beterin de beterini gördüm.

Artık ilerleyen günlerde gelecek tepkileri merakla bekliyorum.


---ÖZETİ---
    Güneşi Beklerken 
Demet ve Zeynep, Bursa’nın Gölyazı ilçesinde mütevazi bir hayat süren anne-kızdır. Demet’in terzi dükkanında işler umduğu gibi gitmez ve elinde avucunda ne varsa kaybeder.  Bu sırada İstanbul’dan Demet’e bir dost eli uzanır. Bu çocukluk arkadaşı Jale’dir. Jale, İstanbul’un en prestijli kolejlerinden Sayer Koleji'nin müdürüdür. Hem Zeynep’in iyi bir eğitim alması hem de yeni bir başlangıç yapmak için anne-kız, Zeynep’in  tüm itirazlarına rağmen tası tarağı toplayıp İstanbul’a taşınırlar. Aslında Jale’nin onlar için başka planları vardır. Hem Demet’in hem de Zeynep’in hayatını kökünden değiştirecek bir sırrı saklamaktadır Jale... Kimseye eyvallahı olmayan ,son derece inatçı , deli dolu bir genç kız olan Zeynep, okuldaki ilk gününde, okulun sahibinin oğlu ve herkes tarafından tam bir baş belası olarak bilinen Kerem’le karşı karşıya gelir. Bugüne kadar ne istediyse sorgusuz sualsiz yapılmış olan, şımarık ve okuldaki herkes üzerinde soyadının getirdiği gücü kullanan Kerem, onun egemenliğini tanımayan Zeynep’i düşmanı beller ve onunla acımasızca uğraşmaya başlar. Kerem’in Zeynep’e yaptığı eziyetlerden sonra Zeynep’e yardım elini uzatan tek kişi  ise Kerem’in kardeş gibi birlikte büyüdüğü Barış’tır. Zeynep Barış’ın kendisine gösterdiği yakınlıktan etkilenmeye başlayacaktır ama bilmediği bir şey vardır; o da Barış’ın okulun en popüler kızı Melis’e aşık olduğudur. Melis, okulda beden öğretmenliği yapan Cihan’ın da kızıdır aynı zamanda ve o da ne yazık ki Kerem’e aşıktır. Zeynep yeni hayatına ve okuluna uyum sağlamaya çalışırken, annesi Demet Jale’nin kardeşi Melda’nın modaevinde çalışmaya başlar. Onu da tıpkı kızı gibi zor günler ve kötü sürprizler beklemektedir. Demet, hayatının ilk ve tek aşkı Cihan’la yıllar sonra karşı karşıya gelecektir. Cihan’ın hayatına yeniden girmesiyle, yıllarca kızına söylediği yalanın ortaya çıkmasının korkusunu yaşayacaktır. Jale, geçmişte yaptığı hatayı telafi etmek için İstanbul’a getirdiği Zeynep ve Demet’in hayatında yeni ama zorlu bir sayfa açmıştır. Gençler tarafında dörtlü bir aşk ekseninde ilerleyen hikayede, büyükler tarafında ise geçmişin sırları zamanla gün yüzüne çıkacak ve herkesin hayatını alt üst edecektir.

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS